SİNOP VEKİLLERİ OY KULLANDI

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, anayasa değişikliğine ilişkin halk oylamasında oyunu, mezun olduğu ilkokulda kullandı.Halk oylaması için Boyabat Cengiz Topel İlk ve Ortaokuluna gelen Maviş, 1039 nolu sandıkta oy verdi. Sandık görevlileri ve vatandaşlarla da sohbet eden Maviş, görevlilere sorunsuz bir oylama temennisinde bulundu.
Maviş, Türkiye’de çok önemli bir halk oylamasının gerçekleştirildiğini, uzun süren bir maratonun sonunda, sözün ve kararın millete verildiği bir günde olduklarını ifade ederek, şunları kaydetti: “İnşallah akşam sandıklar açıldığında Türkiye için bereketli sonuçları hep birlikte alacağız. Bundan hiçbir şüphe duymuyoruz. Seçim boyunca hep söyledik, ‘milletimizin kararı ne olursa olsun başımızın tacıdır’ dedik. Çünkü millet iradesine olan inancın temel gereği budur. Sandıklardan ne çakırsa çıksın, herhangi bir tartışmaya mahal bırakmaksızın bunu kabullenebilmektir.
KARADENİZ KENT MERKEZİNDE OY KULLANDI
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz’de eşi Canan Karadeniz ile birlikte oyunu Sinop kent merkezinde kullandı. Sinop Emirgazi Tayboğa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde oy veren Karadeniz “Demokrasimiz için önemli olan bu referandum, Türkiye ve çocuklarımızın geleceği için çok çok önemli. Hepimiz için, memleketimiz için hayırlı olsun.” dedi.

12011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.