SİNOP’A YENİ BİR SPOR YATIRIMI DAHA

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Osmaniye köyü mevkiinde 500 Kişilik Kapalı tribüne sahip, gece aydınlatmalı sentetik futbol sahası inşa edileceğini müjdeledi.Sinop’u spor turizminin merkezi yapacak olan yatırımlara bir yenisi daha eklendi.

Sinop’ta içerisinde Gençlik Merkezi ve Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ile inşası devam eden 2 bin 500 kişilik modern spor salonu ve kapalı tensi kortunun bulunduğu Osmaniye köyü mevkiinde, 500 Kişilik Kapalı tribüne sahip, gece aydınlatmalı sentetik futbol sahası yapılacak.

İhalesi Yapıldı, Proje 1 Milyon 212 Bin Liraya Mal Olacak 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Sentetik futbol sahasının ihale sürecinitamamlandığını belirterek, projenin 1 Milyon 212 Bin Liraya mal olacağını ifade etti. 

Maviş, Gençlik Merkezi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ile inşası devam eden 2 bin 500 kişilik modern spor salonu ve kapalı tensi kortunun bulunduğu Osmaniye Köyü mevkiinde inşa edilecek sentetik futbol sahasının, Sinop’un spor turizmini biraz daha güçlendireceğini belirtti.

Osmaniye Mevkii Spor Kompleksine Dönüşecek

Maviş; “2 bin 500 kişilik modern spor salonumuz ve kapalı tenis kortumuzun inşaatı hızla devam ediyor. Aynı bölgede yapımına başlanacak olan 500 Kişilik Kapalı tribüne sahip, gece aydınlatmalı sentetik futbol sahamız da o bölgeyi bir spor kompleksine dönüştürecek diye konuştu.  

Sinop, Kış Aylarında Spor Turizmiyle Canlanacak

Projenin tamamlanmasıyla birlikte kış aylarında Sinop’ta spor turizminin canlılık kazanacağını kaydeden Dr. Nazım Maviş, “Modern spor tesislerimiz, kentimizi kış sporları açısından ulusal ve uluslararası düzeye taşıyacak. Sinop’umuz kış döneminde, yurtiçi ve yurtdışından birçok spor organizasyona ev sahipliği yapabilecek. Modern spor tesislerinin yapacağı katkılarla kentimiz, spor turizminin önemli bir mekânı olacaktır” ifadelerini kullandı.

12082

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.