SON TARİH 31 TEMMUZ..!

     Durağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necati Topçu ödenmesi gerektiği halde ödenmemiş olan borçlar için son tarihin 31 Temmuz olduğunu belirtti.Topçu, borçlu olan vatandaşlara gazetemiz aracılığı ile duyuru gerçekleştirdi.
     Topçu, Esnaf ve Sanatkarlar Odasına ait ve diğer kurumlara ait borçlar için 7143.sayılı yapılandırma kanununa göre yapılandırma süresinin 31 Temmuz da son bulacağını, vatandaşların mağdur olmamasını belirtti.
     Topçu “31.03.2018 tarihi itibari ile ödenmesi gerektiği halde 18 Mayıs 2018 tarihine kadar ödenmemiş olan; 5362.sayılı esnaf ve sanatkârlar meslek kuruluşları kanunu hükümlerine göre esnaf ve sanatkârların üyesi oldukları odalara olan aidat borçlarının gecikme zamlarının tahsilinden vazgeçilmiştir. Ayrıca bu hükümden yararlanabilmeniz için 31 Temmuz 2018 tarihine kadar şahsen başvurmaları gerekmektedir. Ve yine;

• Vergi Dairesine ait borçlarınız için: 31 Temmuz 2018 tarihine kadar; Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesi ( www.gib.gov.tr ) adresi üzerinden; e-Devlet üzerinden (www.turkiye.gov.tr) veya il veya ilçedeki MTV’yi tahsile yetkili vergi dairelerine/mal müdürlüğüne şahsen yapılabilecektir.

• SGK borçlarınız için: 7143 Sayılı kanun kapsamında işveren prim borçlarının yeniden yapılandırılması SGK yapılandırma 7143 başvuruları 01 Haziran 2018 tarihi itibariyle başladı ve 7143 SGK yapılandırma son tarihi ise 31 Temmuz 2018. SGK yapılandırma başvuru işveren dosyasının bağlı bulunduğu Sosyal Güvenlik Merkezi’ne elden yapabileceğiniz gibi işveren prim borçlarınız için 7143 SGK yapılandırma başvurusunu internetten de yapabilirsiniz.

• 7143 Sayılı Kanun kapsamında Maliye Bakanlığına, il özel idarelerine, belediyelere, büyükşehir belediyelerine, YİKOB’lara, büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idarelerine bağlı tahsil dairelerine olan ve Kanunun 2.inci maddesi kapsamına giren alacakları bu madde kapsamında ödemek isteyen borçluların 31 Temmuz 2018 tarihine (bu tarih dâhil) kadar borçlu bulundukları tahsil dairelerine yazılı olarak başvurmaları gerekmektedir

Bu bağlamda üyelerimizin mağdur olmamaları için 31 Temmuz 2018 tarihine kadar ilgili kurumlara başvurmalarıgerekir.” dedi.

12074

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.