SUÇÜSTÜ YAKALANDILAR

Boyabat’a bağlı İneybeyli köyünde Cemal Ş.’ye ait 4 Büyükbaş hayvanı çalan zanlılar Jandarma tarafından Devrakani’de hayvanları satarken suç üstü yakalandılar.

Edinilen bilgiye göre,
Boyabat İnebeyli köyünde Cemal Ş. isimli vatandaşa ait 4 büyükbaş hayvanı kayboldu.Kaybolan hayvanlarını bulamayınca jandarmaya bildirdi.
Boyabat İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler konu üzerinde yaptığı titiz çalışma sonucunda,Boyabat İnebeyli köyünden büyükbaş hayvanı çalan ve yaya olarak Göve köyüne kadar getiren 3 kişi F.A (24) R.A (25) ve Y.Ç.(37) buradan ise Köydeki vatandaşlara kaybettikleri ineklerini yakındaki bir yerde bulduklarını ifade eden şüpheliler Boyabat ilçesinden ticari bir kamyonete inekleri yükleyip Kastamonu Devrekani ilçesi Belovacık Köyü’ne gittiler.Kastamonu Devrakani ilçesine götürdükleri belirlendi.Kastamonu ili Devrekani ilçesi Belovacık Köyü’ne gittiklerini belirledi.
4 büyükbaş hayvana Devrakani’de 16 bin liraya alıcı bulan 3 kişi Büyükbaş hayvanları satarken Jandarma tarafından suç üstü yakalandılar.
Zanlıların yakalanmasının ardından almış oldukları 4 büyükbaş hayvan Boyabat ilçe Jandarma tarafından sahiplerine evlerinde teslim edildi.
Yakalanan 3 zanlı Boyabat ilçe jandarma bölük komutanlığın da alınan alınan ifadelerinin ardından öğle saatlerinde Boyabat Adliyesine getirildi. Adliyede savcılık ifadeleri alınan F.A (24) R.A (25) ve Y.Ç.(37) mahkemeye sevk edildiler. Zanlılar çıkarıldıkları Mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar.

12057

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.