SÜLÜNLER DOĞAYA SALINDI!

Etkinliğin başlangıcında Doğa Koruma ve Milli Parklar 10.Bölge Müdürü Hasan Başyiğit ,Sinop’ta daha önceki yıllarda toplam 11.700 adet sülün salımı yapıldığını, 2019 yılı Doğaya Keklik ve Sülün Yerleştirme Eylem Programı kapsamında Samsun Gelemen Sülün Üretme İstasyonu’nda yetiştirilen 2000 adet Sülünün , Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezinden bırakılacağını belirterek konu hakkında bilgiler sundu.

Sülün Salımı Programın’a katılan ve ilk Sülün’ü doğaya salan Sinop Valisi Köksal Şakalar yaptığı açıklamada; ” bu alan avlanmaya kapalı bir alan, tabiatın dengesini korumak için dengeyi daha uygun bir hale getirmek için Sülünlerimizi salacağız. Bildiğim kadarıyla bu Sülünlerin salınması yaygınlaşan bazı böcek cinslerinin toplanmasına yarıyor. Zarar ziyan vermeden kazasız belasız, sülünlerimizin doğal yaşama uyum sağlaması temennisiyle hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 10.Bölge Müdürlüğü’nce Sarıkum Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen doğaya sülün bırakma etkinliğine Vali Köksal Şakalar’ın yanı sıra, Belediye Başkanı Barış Ayhan, Erfelek Kaymakamı Eyyüp Batuhan Ciğerci, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Halil Altıntaş, Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Defterdar Naci Günaydın, Kurum Müdürleri, Doğa Koruma ve Milli Parklar 10.Bölge Müdürlüğü personeli katıldı.

1209

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.