TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ!

8 Mart Dünya Kadınlar Gününde iddialara göre Taksim’de toplanan bazı kadın grupların okunan ezanı ıslıkları ile protesto ettiği iddia edilmişti.
Diyanet Sen Durağan Temsilcisi Ramazan KAHRİMAN bu duruma tepki göstererk basın açıklaması yaptı. Kahriman; yaptığı basın açıklamasında; ““8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Taksim’de bir araya gelen kadın gruplar yürüyüş düzenledikleri esnada yatsı ezanının okunmasını ıslıkları ile protesto ederek Müslüman bir ülkede kesinlikle olmaması gereken bir densizliğe imza atmışlardır. Bin yıldan uzun süredir İslamın bayraktarlığını yapan bir ülkede ezan sesini protesto etme cür’etini göstermek ülke insanımıza ve tüm dünya Müslümanlarına yapılmış bir saygısızlıktır.
Ezan sesi üzerinden yapılan bu tahammülsüzlük kesinlikle kabul edilemez. Halkı provoke etme amaçlı bu protestoyu gerçekleştirenler derhal büyük çoğunluğu Müslüman olan Türkiye halkından ve tüm dünya Müslümanlarından özür dilemeli haklarında halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten gerekli yasal işlemler başlatılmalıdır” dedi.
Kahriman son zamanlarda İslam ve müslümanlar üzerinde oynanan oyunlar olduğunu, sendika olarak ve 85 bin üyesi ile bu olayın takipçisi olacaklarını ifade ederek; “İslam ve Müslümanlar üzerine oynanan oyunlar da göz önünde bulundurduğumuzda, maalesef bu olayın tamamen bilinçli ve kurgulanmış bir durum olduğunu müşahede ediyor ve kesinlikle olayı sonuna kadar takip edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.

 

12018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.