TAŞLAMA OLMADI! KÖTÜLEŞTİRMENİN KİMSEYE FAYDASI YOK!

 

TAŞLAMA OLMADI!

 Sinop’ta yayın yapan halksesi.com adlı internet sitesinde yayınlanan haberde Ortaköyde yaşanan olayda Durağan kaymakamı Akın ORUÇ ve beraberindekilerin taşlandığı iddia edilmişti. Köseli Köyü Muhtarı Hamza Doğan siteye verdiği açıklamada yaşanan bu  olayı doğrulamış ve şu cümleleri sarf ederek; “ Yakın köyümüz olan Ortaköy sınırları içerisinden bizim köye su boruları geçiyordu.Bu borular köy hizmetleri kepçelerinin çalışması esnasında kırılmış.Bende gidip durumu Durağan kaymakamımız anlattım.O da sağ olsun bizzat gelerek borularımızı yeniden yaptırmak isterken,aza ve köy sakinlerinden bana verilen bilgilere göre Ortaköy muhtarı Rıfat Saykal’ın kışkırtmasıyla  toplanan yaklaşık yüze yakın köy sakini olay yerine gelerek kaymakamın da olduğu yere doğru taş yağmuru başlatmışlar” diyerek köy hakkında bir suçlamada bulunmuştu.

DURAĞAN KAYMAKAMI AKIN ORUÇ TAŞLAMA OLAYINI YALANLADI… 

 Sinop’ta yayın yapan halksesi.com adlı  internet haber sitesinde yayınlanan haber sonrası ulaştığımız Durağan Kaymakamı Akın Oruç’ta taşlama olayının olmadığını belirterek  “iki köyün arasında yaşanan bir husumet olduğunu belirtti. Oruç; “Devlet olarak her iki köyümüze de eşit mesafedeyiz. İki köy birbirine girmesin diyerek çalışmanın başında bulundum. Suyu bağlamak üzere her hangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için bizzat başında ben gittim. Orda devleti gördüler ve taşkınlık olmadı. Ortaköy halkı da çalışmayı duyarak oraya gelmiş ve buna itiraz etmiştir. Olayların büyümemesi için çalışmayı durdurarak alandan ayrıldık. Köylülerimizin herhangi bir taş atması üzerimize yürümesi söz konusu değildir.  Sadece olayların büyümemesi husumetin artmaması için çalışmayı bıraktık. Bozulan yolu tekrar yaparak hizmete açacağız. Köseli köyüne gerekli suyu başka bir yerden temin ettik. Bizim için iki köyümüzün huzurlu ve kardeşçe yaşaması önemlidir. Bunun sağlamaya çalışıyoruz. Aradaki husumetin sebepleri ve konu ile ilgili inceleme yapıyoruz. Basın açıklamaları ya da olayı kaşıyarak sonuç almak mümkün değildir. Bu iki köyümüzün akrabalık ilişkileri vardır sağduyuyla hareket ederek sorunu çözmelidir. Sınırların nerede olduğunun önemi yok sonuçta aynı devletin insanlarıyız, aynı kanunlara bağlıyız” dedi.

 DURUMU DAHA KÖTÜLEŞTİRMENİN KİMSEYE FAYDASI YOK!

Saykal Sinop halksesi. Com’da çıkan haberi Köseli köyü muhtarı tarafından yanlış bilgilendirildiğini, köylülerinin devlete ait hiçbir şeye zarar vermeyeceğini belirterek; “Yanlış konuşulmuş, keşke bu açıklama olmasaydı: Biz iyi niyet çerçevesinde durumu düzeltmeye çalışırken, köylümüzü devletle karşı karşıya getirme , suçlama girişimi doğru olmamıştır. Devletin kaymakamı orda olayları gördü koruması fotoğrafları çekti. Ne zaman atılmış, ne zaman üzerine yürünmüş böyle bir şey olmadı. Sadece izinsiz yapılan kazının, çalışmanın durması istendi. Kaymakam bey de köylünün razı olmadığını görerek çalışmayı durdurdu Olay bundan ibarettir. Tahrik ederek kışkırtarak sonuç alınamaz” dedi.   

 

120200

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.