TOKİ konutları ihaleye çıkıyor

TOKİ tarafından, dar gelirli vatandaşlara yönelik, hayata geçirilen “100 Bin Sosyal Konut Projesi” kapsamında, Sinop merkeze 300 Durağan ilçesine 180 ve Boyabat ilçesine 120 olmak üzere Sinop geneline toplamda 600 konut yapılacağı aylar öncesinden duyurulmuştu.

Boyabatta 1 yıl önce başlayan TOKİ inşaatları biterek kurayla teslim edilmişti.

Durağanda ise aradan 1 yıl geçmesine rağmen yer teslim yapılmaması ve ihaleye çıkılmaması vatandaşların tepkisine neden olmuştu.

Yaklaşık bir yıl sonra TOKİ Durağan’da da ihaleye çıkmaya hazırlanıyor. TOKİ yaptığı ilanla 4 Ekim 2021 de ihaleye davette bulundu. 4 ekimde yapılacak ihale sonrası, ihale üstünde kalan firma itiraz olmaz ise yer sözleşmesi yapılması, sözleşmenin imzalanmasından 500 takvim günü sonrası ihaleyi bitirerek vatandaşlara teslimi planlanıyor.

Merkez mahallesi Adliye Lojmanları ve Orman Konutları arkasında ki bölgeye yapılması planlanan TOKİ konutları ; İhale kapsamında 177 Konut ve 1 adet Ticaret Merkezi İnşaatı yapılması planlanıyor. İhalede Altyapı ve Çevre Düzenlemesi işi ile konut inşaatlarının Tünel Kalıp Sistemiyle 177 adet konut, Konvansiyel Kalıp sistemiyle 1 adet Ticaret Merkezi İnşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi yapılacağını duyurdu.

1204

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.