TURGAY ŞEN TEKRAR BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ.

Turgay Şen Türk Eğitim-Sen Sinop Şubesi 6. Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan iken tekrar başkanlığa seçildi.110 delegenin katıldığı genel kurulda konuşmalar, faaliyet ve denetim raporlarının okunup oylanması ardından seçimlere geçildi. Yapılan seçimlere tek liste Olarak katılan mevcut başkan Turgay Şen, güven tazeleyerek tekrar başkanlığa seçildi.
Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda yapılan genel kurula;Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Eğitim-Sen Genel Mali Sekreteri Seyit Ali Kaplan, Türk Eğitim Sen Sinop Şube Başkanı Turgay Şen ile çok sayıda sendika üyesi katıldı. Hamza Yaşar’ın divan başkanlığını yaptığı genel kurulda divan üyeliklerini ise, Sezgin Demirci ve Erdoğan Bulut gerçekleştirdi.
Genel kurulda konuşan Türk Eğitim-Sen Sinop Şubesi Başkanı Turgay Şen, şu anda yaşananlar konusunda daha önce çok kez uyarılarda bulunduklarını söyledi.

Turgay Şen; “Geçen 4 yıla baktığımızda o gün hatırlıyorum, bu kürsüden yaptığım konuşmada, açılım, dershaneler, imam hatipler konusu dillendiriliyordu. Açılımdan kastımızı o dönemlerde hepiniz biliyorsunuz. Katılanlarda soytarılıklarını teyit ettiler. Yanlıştı. Genel Başkanımız İsmail Koncuk, akil adamlar komisyonuna dahil edilmeyi hakaret sayarken, Memur Sen Genel Başkanı ile KESK Genel Başkanına haşa ‘Allahsız’, diyordu. O da Memur-Sen Genel Başkanına ‘Din sömürücüsü’ diyordu. İkisi bir anda kucaklaşıverdi. Biz böyle bir şeye girmedik ve zaman haklı olduğumuzu gösterdi” dedi.

12075

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.