“Türkeli Meslek Yüksekokulu” Onaylandı…

Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın’ın öncülüğünde 2016 – 2019 Eylem Planını bir bir
hayata geçiren Sinop Üniversitesi, gelecek vadeden, öğrenciler tarafından en çok tercih edilen ve bölgesine katma değer sağlayacak olan fakülteleri ve
yüksekokulları bünyesine kazandırmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Sinop Üniversitesi Senatosunca YÖK’e sunulan Türkeli Meslek Yüksekokulunun açılması teklifi, 14.11.2018 tarihli YÖK Yürütme Kurulu toplantısında onaylandı.
“Türkeli Meslek Yüksekokulunun Kurulması” yönündeki teklifin onaylanması, Sinop Üniversitesi ve Türkeli ilçesinde sevinçle karşılandı.
Türkeli İlçesinde mülkiyeti Esnaf ve Kefalet Kooperatifine ait olan 5 katlı bina, Meslek Yüksekokulu olarak kullanılmak üzere Sinop Üniversitesine tahsis edildi.
Binanın eğitim-öğretime hazır hale getirilmesi için ise, tadilat işlemleri hızlı bir şekilde devam ediyor. Tadilat çalışmalarının tamamlanmasının ardından Türkeli Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Akademik yılında öğrencilere kapılarını açacak.
Öğrenciler için fizikî, kültürel, sosyal ve sportif olanaklarla donatılacak olan Türkeli Meslek Yüksekokuluna; Evde Hasta Bakımı, Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri, Özel Güvenlik ve Koruma ile Acil Durum ve Afet Yönetimi Programlarının açılması YÖK tarafından uygun görüldü.
Rektör Prof. Dr. Nihat DALGIN’dan Teşekkür Mesajı
Türkeli Meslek Yüksekokulunun ilçe, üniversite ve bölge için hayırlı olmasını dileyen Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın bu sürece katkı sağlayanlara teşekkür ederek; “Türkeli İlçemizde meslek yüksekokulu için yer tahsis eden Esnaf ve Kefalet Kooperatifine, ilçemizin esnaf ve eşraflarına, konuyla yakından ilgilenen ilçe protokolümüze teşekkürlerimizi sunuyoruz. Türkeli Meslek Yüksekokulumuzu 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında öğrenci tercihine hazır hale getirmek için, Sinop Üniversitesi Yönetimi olarak gerekli öğretim elemanı alımına çıkılacaktır” İfadelerini kullandı.

12046

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.