BAŞARISIZLIK İÇİN ÖZEL ÇABA SARF EDİYORLAR!

Türk Eğitim-Sen’den tepki açıklaması Türk Eğitim-Sen Sinop Şube Başkanı Turgay Şen, “Sayın Milli Eğitim Bakanı ‘Liyakat’ dedikten sonra, Sinop’ta eğitim – öğretimde başarıyı yakalamak için tam tersi adımlar ardı ardına gelmeye devam ediyor. Sinop’un çocukların vebali boynunuzdadır” dediği açıklamasında ilçe müdürlüklerine yapılan atamaları eleştirdi.

Türk Eğitim-Sen Sinop Şube Başkanı Turgay Şen, Durağan ve Gerze ilçesinde ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılan atamaları eleştirdi. Turgay Şen yaptığı yazılı açıklamada Sinop’un Eğitim Öğretimde başarısızlığı için yıllardır adeta özel çaba sarf edildiğini iddia ederek, ” Sayın Milli Eğitim Bakanı ‘Liyakat’ dedikten sonra, Sinop’ta eğitim-öğretimde başarıyı yakalamak için tam tersi adımlar ardı ardına gelmeye devam ediyor. Durağan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Boyabat’tan cevval sendikacı görevlendirildikten sonra, Gerze ilçemizde de yersiz bir görevlendirme daha yapıldı” dedi.
Açıklamasında AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş’e de gönderme yapan Turgay Şen: “Bununla ilgili şikayetimizi o günlerde bakanlığa yazmıştık. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Komisyonu üyesi Sayın Vekilimiz Nazım Maviş’in bu uygulamadan mutlak haberi vardır. Lakin, Sinop’un eğitim öğretim de yıllar içinde düşen başarı çıtasını görüp, bunun nedenlerini inceletip bir çalışma durumu içinde olmasını beklerken, göreve geldikleri anda ilçede ayrışmayı körükleyecek kişilerin İlçe Milli Eğitiminin başına getirilmesine sebep olmasını, hayretle ve ibretle takip etmekteyiz. Sinop’un çocukların vebali boynunuzdadır” diye konuştu.Türk Eğitim-Sen Sinop Şube Başkanı Turgay Şen ile ilgili görsel sonucu

12044

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.