UYAN!

Manavgat’ta yangın!
Bingöl’de deprem!
Afganlar sınırdan içeri giriyor!
Suriyeliler plajlarda nargile içiyor!
SADAT teröristleri silah kuşanıyor!
Mehmetçik bir bir şehit düşüyor!
Kıbrıs ve Ege’de ki işgal altındaki adalarımız!
Türkiye Cumhuriyeti, planlı ve organize bir şekilde kaos’a adım adım sürükleniyor!

Hırsızdan büyükelçimiz, mafya maaşlı vekilimiz, İnşaatçı cengizimiz, Alyazmalı Suriyelimiz, Kıskanan Avrupa’mız, 1 minute İsrail’imiz, Ey Amerikamız, Sarayımız, itibarımız, 15 uçaklı Dünya liderimiz var, Ama yangın söndürecek uçağımız yok.
Yangın olur 1 uçakla söndürmeye çalışırsınız. Deprem olur IBAN atarsınız, pandemi olur IBAN atarsınız, Ülkeyi parsel parsel satarsınız ya hu siz başka ne işe yararsınız? Deprem de vatandaş, sel de vatandaş, covid de vatandaş, yangın da vatandaş! Bu vergiler nerede? Ne için var o vergiler? Vatandaşı her fırsatta sömürmek neden??? 1 kişiye 13 makam uçağı. 83 milyona 3 yangın söndürme uçağı… Biz zaten yanmışız. O 3 uçak da Rusya’dan kiraladığımız uçaklar. 153 gün için 203 milyon TL para veriyoruz kiralama bedeli olarak bu uçaklara…

Uçak eksik dediler. Otel yapacaklar dediler. Mangalcılar, piknikçiler, mülteciler dediler. Çökecekler dediler. Hükümet istifa dediler. Ama yanan ormanların nedne yandığını söyleyemediler… SUSMANIN ZAMANI DEĞİL!
Sınırları neden açtınız ? Sınırdan geçenlerin arasında ajan mı dolu PKK’lı terörsit mi? Kontrrol eden var mı? Tüm memleketi mi yaktıracaksanız ? Ben bu sorularıma neden cevap alamıyorum veya alsam da neden mantıklı bir açıklaması yok ???

Yangına müdahale yetersiz. Depreme tedbir yetersiz.. Arkadaş başka ülkemiz yok anlamıyor musunuz ?

Şahin Akdemir 25 yaşında bir genç orman yangınlara müdahale de bulundu ve vefat etti… THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşcı; ‘’ Bu akşam özel bir durumum vardı. Çocukluğundan beri büyüttüğmüz bir kızımızın düğünü vardı oraya gitmek durumunda kaldım’’ dedi. Diyeceklerim bu kadar…

Ülkem ‘i yangın yerine çevirenler #Gitmiyoruz diye tag açan kişilerdir. Bu sabotajlar AkBpD Mülteci adı altında terör yaratma projesinin ilk ayak sesidir… Masum hayvanları hedef alacak kadar kansızsınız!!
Birde Şaka gibi, dalga geçer gibi cübbeli Ahmet’in kurduğu cümle… “yangını görünce tekbir getirin söner” tepki alınca da “İzmir Marşı okununca yağmurun durduğuna inıyorsunuz da, tekbîr getirilince yangının söneceğine neden inanmıyorsunuz?” demiş. Birileri de bunu savunmuş.. Gülünç durumlar…
Yangından girip, Allâhu Ekber’de az takılıp Kanal İstanbul’a bağladılar olan ve olmayan tüm afetleri. Allahım sen aklımıza mukayyet ol… Halk canı ile uğraşırken, hayallerini, çılgın projelerini geçsinler… Biz kimsenin hayalini gerçekleştirmek için yaşamıyoruz.
‘Yardım hesabı açıldı, Milletimiz cömerttir’’ cümlesı kuruldu. EVET BİZ TÜRK MİLLETİ OLARAK CÖMERTİZ! Ama sizde cömert olun, sizde elinizi taşın altına koyun. Her şeyi HALK’tan beklemeyin! Milletin cömertliğini millete değil de; Suriyelilere, Afganlılara ve pandemi adı altında 162 ülkeye kullanıyorsan o cömertlik bitmiştir. Biz pandemide maske bulamazken oraya buraya maske yardımı yapıp, Suriyelilere 40 milyar dolar harcadık bi 40 milyarda harcarız diyenler neyin cömertliğinden bahsediyor? diye sormazlar mı?

22 Yaşındayım!!

Darbe gördüm, deprem gördüm, bitmeyen salgın gördüm, sönmeyen yangınlar gördüm , Kadınların // Çocukların canice öldürüldüğünü, hayvanlara her türlü zulmün yapıldığını gördüm, fakirlik gördüm, ekonomik kriz gördüm, sel, çığ gördüm, bir insan nasıl kendi ülkesinde mülteci durumuna düşer gördüm, gördüm de gördüm…
Ve hiçbirinin sonu gelmedi!!!
Peki.. Kıyameti de görür müyüm?
Bu gidişle onu da görecek gibiyim…

12012

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.