VALİ HASAN İPEK BOYABAT YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİNİ İZLEDİ

Sinop Valisi Hasan İpek, eşi Gülten İpek ve AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş bu yıl 4.sü düzenlenen Boyabat Yağlı Pehlivan Güreşlerini izledi.
Bir asırdan fazla mazisi olan ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen Boyabat Panayırı etkinlikleri çerçevesinde, Boyabat Şehir Stadında yapılan Boyabat Yağlı Pehlivan Güreşleri büyük katılımla gerçekleşti.
Boyabat Belediye Başkanlığı’nın organizesinde bu yıl 4. sü düzenlenen ve 33 Başpehlivanın katıldığı Boyabat

Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Ankara ASKİ Belediye Sporcusu Salih Erinç, final müsabakasında 2016 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara’yı mağlup ederek 2017 Yılı Boyabat Yağlı Pehlivan Güreşleri başpehlivanı oldu.
Boyabat Yağlı Pehlivan Güreşlerinde konuşma yapan AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, güreşin ata sporumuz olduğunu belirterek, er meydanında hünerlerini sergileyecek olan bütün pehlivanlara başarılar diledi.
Boyabat şehir stadı er meydanında düzenlenen güreşlere katılan Vali Hasan İpek, güreşçileri ve vatandaşları tek tek selamladı.Vali Hasan İpek, Güreşçileri ve vatandaşları selamlamasının ardından canlı yayın yapan televizyon programına yaptığı açıklamada ‘’Boyabat güreşleri Kırkpınar’ın rövanşıdır ve bir asırdır devam eden Boyabat panayırının en önemli parçasıdır. Yöremiz halkının büyük rağbet gösterdiği güreşlerimiz inşallah kazasız belasız bir şekilde Tamamlanır.”dedi. Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı Boyabat Yağlı Pehlivan Güreşlerine katılım ve desteklerinden dolayı Vali Hasan İpek’e kispet maketi, Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz ise plaket takdim etti.
Final müsabakasının ardından 2016 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara’yı yenerek Boyabat Yağlı Pehlivan Güreşlerinin Başpehlivanı olan Ankara ASKİ Belediye Sporcusu Salih Erinç’e Altın Kemerini takan Sinop Valisi Hasan İpek, 2014-2015 ve 2016 yıllarında Boyabat Yağlı Pehlivan Güreşlerine ağalık yapan iş adamı Recep Dursun’a ise desteklerinden dolayı plaket ve Sinop’a özgü gemi maketi hediye etti.Ödüllerin takdimi ve konuşmaların yapılmasının ardından Boyabat Yağlı Pehlivan Güreşleri sona erdi.
Boyabat Şehir Stadında yapılan Boyabat Yağlı Pehlivan Güreşlerine Sinop Valisi Hasan İpek ve eşi Gülten İpek Hanımefendi’nin yanı sıra, AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, 23. Dönem AK Parti Sinop Milletvekili Abdurrahman Dodurgalı, 23. Dönem AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal,Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz, AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda güreş sever vatandaş katıldı.

12066

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.