VALİ HASAN İPEK DURAĞAN’DA ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Sinop Valisi Hasan İpek, Şehit Polis Memuru Hakan Tanrıkulu anısına yaptırılan Z Kütüphane açılışı için geldiği Durağan İlçesinde 01.08.1996 tarihinde Hakkari’nin Çukurca İlçesi Uzundere bölgesinde terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışmada Şehit olan J. Er Niyazi Uğur, 06.09.1993 tarihinde Tunceli’nin Pülümür İlçesinde yapılan arazi arama tarama sırasında RPG-7 roket atarın kazaen patlaması sonucu Şehit olan J. Komd. Onb. İbrahim Yiğit ve 19.02.1992 tarihinde Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesinde terör örgütü mensuplarıyla girilen silahlı çatışmada Şehit olan J. Er Kadir Can’ın ailelerini ziyaret etti.
Şehitlerimiz J. Er Niyazi Uğur, J. Komd. Onb. İbrahim Yiğit ve J. Er Kadir Can’ın ruhlarına okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapılan duanın sonrasında Şehitlerimizin aileleri ile bir süre sohbet eden Vali Hasan İpek, Devlet olarak Şehit ailelerimizin her daim yanında olduklarını ifade etti.
Sinop Valisi Hasan İpek, ziyaretler anısına Şehit J. Er Niyazi Uğur’un annesi Güllü Uğur, Şehit J. Komd. Onb. İbrahim Yiğit’in Abisi MuhsinYiğit ve Şehit J. Er Kadir Can’ın annesi Şehri Can’a Sinop’a özgü gemi maketi hediye etti.
Sinop Valisi Hasan İpek’in Şehit ailelerini ziyaretine, Durağan Kaymakamı Akın Oruç, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş ve İl Müftüsü Ali Hayri Çelik katıldı.

12037

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.