VALİ HASAN İPEK EMİTT 2017 FUARI’NIN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI.

Bu yıl 26-29 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek  Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT),  Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı‘nında katıldığı törenle açıldı.
 
Sinop  Valisi Hasan İpek’inde açılış töreninden itibaren katılım gösterdiği Fuar; Türkiye’den birçok İl ve çok sayıda yabancı Ülke’ninde katılımı ile gerçekleşiyor.
 
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’ndeki 70 bin metrekarelik 12 salonda gerçekleştirilen fuarda 80 ülkeden 5 bin kurum ve kuruluş, dünyanın dört bir yanından tatil destinasyonlarını tanıtıyor.
 
Bu yıl 21.’si düzenlenen ve turizm sektörünü aynı platformda bir araya getiren EMİTT 2017 Turizm Fuarı’nda ilimiz 5. Hol ve D 501 standında tarihi, kültürel  ve  doğal güzellikleri ve marka ürünleri ile tanıtılacak. 
 
İlimizin de tanıtılacağı EMİTT 2017 Fuarına Sinop Valiliği’nin öncülüğünde ,Sinop Belediye Başkanlığı, Sinop Üniversitesi Rektörlüğü,Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, İlçe Belediye Başkanlıkları, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Sinop Kültür ve Turizm Derneği ile Oteller, Turistik Tesisler, Acenteler ve Tur Operatörleri katılıyor.
 
Fuarın ilk gününde Sinop standı yoğun ilgi gördü.  Ziyaretçilere Telvin Sanat Tiyatrosu Amazon Kızlarının dans gösterileri  eşliğinde yöremize ait;  nokul, Boyabat ezmesi, doğal meyve suyu ikramında  bulunuldu.
 
Sayın Valimiz Hasan İpek ve eşi Sayın Gülten İpek Hanımefendi açılış törenin ardından Sinop Standına gelen ziyaretçilerle yakinen ilgilendiler. Daha sonra  Sayın Valimiz Hasan İpek ve eşi Sayın Gülten İpek Hanımefendi Fuar alanında Burdur, Bayburt, Karabük, Şırnak ve Boyabat standlarını ziyaret.

12019

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.