VALİ HASAN İPEK, KONFERANSA KATILDI

Vali Hasan İpek, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan ve Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Prof Dr. Güray Kırpık’ın konuk olduğu Sinop Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘’Atatürk, Misak-ı Milli ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Tarih Yolculuğu’’ konulu konferansa katıldı.
Sinop Üniversitesi tarafından (SÜBİTAM) Sinop Üniversitesi Bilimsel
Ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde gerçekleşen konferans Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.Sinop Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Nihat Dalgın’ın açılış konuşmasını yapması ile devam etti.
Sinop Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Nihat Dalgın’ın açılış konuşmasını yapmasının ardından Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan ve Türk Tarih Kurumu Başkan Yardımcısı Prof Dr. Güray Kırpık tarafından ‘’Atatürk, Misak-ı Milli ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Tarih Yolculuğu’’ konulu konferans verildi.
Sinop Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘’Atatürk, Misak-ı Milli ve Türkiye Cumhuriyeti’nin Tarih Yolculuğu’’ konulu konferansa Vali Hasan İpek’in yanı sıra, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, Sinop Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Ahmet Tabak, Fakülte Dekanları, Öğretim ve araştırma görevlileri, Daire Başkanları ve öğrenciler katıldı.

12026

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.