VALİ İPEK DURAĞAN’DA BOLLUK AŞI ETKİNLİĞİNE KATILDI.

Sinop Valisi Hasan İpek, Durağan İlçesi Sofular Köyünde her yıl geleneksel olarak yapılan bolluk aşı duasına katıldı.
Bolluk aşı etkinliğinde Sofular Köyü Camiinde okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dualar edildi. Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların okunması sonrasında programa katılan vatandaşlara yemek ikramı yapıldı.
Vali Hasan İpek, bolluk aşı duasına katılan bütün vatandaşları selamladıktan ve bir süre sohbet ettikten sonra ziyaret anısına Sofular Köyü Muhtarı Mehmet Topçu’ya Sinop’a özgü kotra hediye etti.
Sofular Köyünde her yıl geleneksel olarak yapılan bolluk aşı duasına Vali Hasan İpek’in yanı sıra, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammed Balta, Sayıştay Üyesi İdris Bulut, Durağan Kaymakamı Akın Oruç, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Siyasi Parti Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Sinop Valisi Hasan İpek,SOFULAR KÖYÜNDE ŞEHİT J. KOMANDO ER
NİYAZİ UĞUR’UN KABRİNİ ZİYARET ETTİ.

21.08.1996 Tarihinde Hakkari Çukurca Pirinçeken Karakolunda nöbet değişimi sırasında PKK terör örgütünün roketatarlı saldırısı sonucu şehit olan J. Komando Er Niyazi Uğur’un kabrini ziyaret etti. 20.05.2017 Cumartesi günü Bolluk Aşı duasına katılmak üzere gittiği Durağan ilçesi Sofular Köyünde Şehit J. Komando Er Niyazi Uğur’un kabrini ziyaret eden Vali Hasan İpek, Şehidimizin kabrinin başında dua etti.Şehit J.Komando Er Niyazi Uğur’un ailesine de ziyarette bulunan Vali Hasan İpek, şehit ailesiyle bir süre sohbet ederek, şehidin annesi Güllü Uğur’a Sinop’a özgü gemi maketi hediye etti.Vali Hasan İpek’in Durağan ilçesi Sofular Köyünde Şehit J. Komando Er Niyazi Uğur’un kabrini ziyaretine AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammed Balta, Sayıştay Üyesi İdris Bulut, Durağan Kaymakamı Akın Oruç ve Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan eşlik etti.

 

120178

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.