Vekil Barış Karadeniz ; Üretmeden Tüketmenin Bedeli…

Vekil Barış Karadeniz ; Üretmeden Tüketmenin Bedeli…

CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz bayramlaşma için geldiği Durağan’da önemli mesajlar verdi.

CHP Durağan ilçe başkanlığında gerçekleşen bayramlaşmada Karadeniz’i CHP Durağan ilçe başkanı Mustafa Eker ve yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar ve partililer karşıladı.  Karadeniz, Durağan ziyaretinde İYİ Parti ve Saadet Partisini ziyaret etmek istedi. Karadeniz,’in bu talebi üzerine İYİ partililerde de CHP ilçe binasına gelerek bayramlaştılar. CHP ilçe binasına İYİ Parti ilçe Başkanı Hasan Cicioğlu ve yönetim kurulu üyeleri birlikte geldi. Durağan’daki bayramlaşmaya CHP Sinop il başkanı Barış Ayhan ve il yönetimi ile birlikte gelen Karadeniz;  “baskın bir seçimde devletin tüm imkanlarını seferber eden iktidar karşısında azimle mücadele eden ve halka sadece doğruları anlatan CHP il ve ilçe teşkilatlarına teşekkür ediyorum”dedi.

Karadeniz , Millet ittifakına üye partilerin teşkilatlarına da teşekkür ederek; “Demokrasi dışı tüm dayatmalara, yalan ve iftiralara rağmen inandıkları yolda samimiyetle mücadele eden demokrasiye katkı sunan İYİ Parti, Saadet ve Demokrat parti üyelerine teşekkür ediyorum. Ben CHP milletvekili olsamda bana oy veren vermeyen tüm Sinopluların vekili olarak, benimle birlikte çalışmalara katılan Millet ittifakına katkı sunan ittifak partilerinin de sadece partilerine üye olmayan ama onların hak ve menfaatlerini koruma noktasında seçilmesine katkı sundukları bir vekilleri olduğunu bilmelerini istiyorum” dedi.

Karadeniz; 16 Nisan referandumu ile değişen anayasa sonrası 24 Haziran’da tek adam sistemine geçildiğini ifade ederek; “TBMM yetkileri tırpanlanmış olsa da hala millete karşı sorumluluğu olan demokrasiyi yaşatmak ve dertlerine çare olmak için seçilmiş vekillerin görev başında olduğu tarihi bir meclistir. Bu millet gelecekte görecek ki; CHP ve demokrasiyi savunan ittifak üyeleri parlementer sistemi savunmakta ne kadar haklı bir duruş sergilemiş. Milletin yegane temsil noktasının TBMM olması parlementer sistemin geliştirilmesi, demokrasiler açısından ne kadar önemli ve gerçekçi olduğu bu yaşanan süreçte görülecektir. Bu gün yaşanan kriz sadece dış güçler olarak ele alınmamalı ,üretmeyen fakat tüketen bir toplum haline getirilmemizin bunda katkısı olduğunu milletimiz bilmelidir.Bu günü gören ikitidarın seçimi öne alması, yatırımcıların da  ya da yap işlet devretle yaptığı yollar, köprüler ve hastaneler dolar bazında müşteri garantili olarak sözleşmeler imzalanıyorsa bu kriz biliniyor demektir. Bu milletin geleceği yap işlet devretle dolar bazında ipotek altına alınmış, gelecek nesil borçlanmıştır. Bu gün kredilerle, borç yapısı ile dönen çarklar  aslında bitmeye doğru giden ekonominin ve ekonomik krizin ayak sesleridir.  Artık iktidar partisi yok! tek adam yürütmenin başı cumhurbaşkanı bu gidişi görmeli hamasetle değil milli birlik ve beraberlik ruhu ile halkı kucaklamalı, tek adamın değil hukukun egemen olduğu yatırımcıya güven veren bir yapıyı ortaya koymalıdır” dedi.

Karadeniz, daha sonra Boyabat ve Saraydüzü’nde bayramlaşmalara katılmak için ilçeden ayrıldı.

12055

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.