“YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİYİZ”

Sinop Valisi Köksal Şakalar, “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” uygulaması etkinliğine katıldı.
İçişleri Bakanlığı tarafından ‘’Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’’ sloganıyla 2019 yılının ‘’Yaya Öncelikli Trafik’’ yılı ilan edilmesiyle birlikte ülke genelinde farkındalık faaliyetleri kapsamında, trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” etkinliğinde, Vali Köksal Şakalar, öğrenciler ve trafik polisleri ile birlikte yaya geçidinde nöbet tutup sürücüleri uyardı.
Tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinlik, Sinop’ta Adliye Kavşağı üzerindeki yaya geçidinde düzenlendi. Uygulamada Sinop Valisi Köksal Şakalar, trafik polisleri ve öğrenciler ile birlikte sürücüleri durdurup uyarılarda bulundu.
Vali Şakalar, etkinliğe katılan öğrencilerle bir süre sohbet ederek, yaya geçitlerinin kullanımı ve trafik kurallarına uyulması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesini istedi. Daha sonra öğrenciler ile birlikte yaya geçidinden geçip yaya önceliğine dikkat çeken Vali Köksal Şakalar, öğrenciler ile birlikte sürücülere ve yayalara broşürler dağıtarak trafikte yaya önceliği için farkındalık oluşturmaya çalıştı.
“Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” uygulaması etkinliğine Vali Şakalar’ın yanı sıra, Kurum müdürleri, trafik Polisleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

12017

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.