‘YEDEK’MATİK ÇALIŞTI 21. SIRADAN SEÇTİ…

11 Kasım’da yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığını taşra teşkilatları için alım gerçekleştirdiği ve kura ile belirlenen asil adaylar 11 Kasım’da sözlü sınava tabii tutuldu. Sinop’ta kadın güvenlik görevlisi olarak 180 asil’in girdiği sözlü mülakatlarda 45 güvenlik görevlisi için ilginç bir olay yaşandı. 180 asil üye arasında seçim yapamayan komisyon 20 yedeği atlayarak 21. Sıradaki yedek adayın kazandığını duyurdu.
Duruma sosyal medyadan tepki gösteren Saraydüzü CHP ilçe başkanı Tayfun ÇUHADAROĞLU “Gençlik spor bakanlığı yaptığı işçi alımında bakanlığın yaptığı partili partisiz bakılmadan yapılacağı hissine düşmüştük. Ne yazık ki şaşırtmadı gene AKP kurada asil

olarak çıkanları değil 21.yedekten işe hak kazanmış çürümüşlüğün kokuşmuşluğun adı bu olsa gerek” diyerek tepki gösterdi.
Saraydüzü AKP Kadın Kolları üyesi olan ve yedekten 21. Sıradan kadrolu işe giren Zeynep BAŞAK’ın ise sosyal medya hesabından yaptığı oldukça manidardı: Başak paylaşımında, “19.11.2021 gençlik spor güvenlik olarak çıkmış bulunmaktayım. Öncelikle vesile olan hiçbir zaman desteklerini eksik etmeyen herkese içtenlikle teşekkürü borç bilirim” cümleleri dikkat çekti.

Öncelikle asil üyeler arasından yapılması gereken seçimlerin yedek adaylara nasıl ulaştığı ise merak konusu olurken kurumun kazanan isimleri toplu olarak açıklamak yerine e-devlet üzerinden kişilerin sadece kendilerinin girebildiği bir sistemle görebilmesi de saklanılmak istenen nedir sorusunu akla getirdi.

1208

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.