YENi YILA COŞKULU GİRERKEN, YENİ UYGULAMALARDA BAŞLADI!

Sinop’ta İskele Meydanında toplanan çok sayıda vatandaş yeni yılı coşkuyla karşıladı.İskele Meydanında toplanan çok sayıda vatandaş 2019 yılını havai fişek gösterisini izleyerek karşıladı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı kutlamalarda vatandaşlar, soğuk havaya rağmen gece geç saatlere kadar doyasıya eğlendi.
Yeni yılın girmesi ile birlikte vatandaşın hayatında bir çok şey değişecek. Marketlerde vatandaş bundan sonra poşet alırken bir kez daha düşünecek. Naylon poşetyler 25 Kr.tan satılacak ve fişe yansımayan poşet için işletme yüklü miktarda cezalarla karşıya karşıya gelecek.
Yeni yılın ilk günü itibariyle alışverişte ‘paralı poşet’ dönemi başladı. Plastik alışveriş poşetleri bugün itibariyle en az 25 kuruşa satılacak. Poşet satışı alışveriş fişinde de yer alacak. Yeni üretilen tüm poşetler barkodlu olacak. Ancak firmalara ellerindeki barkodsuz poşetleri kullanabilmeleri için 31 Mart’a kadar süre tanındı. Manav, ekmek ve şarküteri reyonları dışında tüm poşetler para ile satılacak.Plastik poşetleri ücretsiz veren satış noktalarına, kapalı satış alanının her metrekaresi için 10 lira idari para cezası kesilecek.

poşet ile ilgili görsel sonucugece yıl başı kutlamaları turkiye ile ilgili görsel sonucu

1206

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.