Yılmaz Şanlan; Kongrede aday olmayacağım

İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan, İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında 22 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek olan İYİ Parti Sinop İl Başkanlığı Kongresinde aday olmayacağını belirterek bundan sonraki süreçte de teşkilata hizmet edeceğini aktardı.

Sözlerine 2023 yılının insanlarımızın birlikte olduğu, kardeşlik hukukunun geliştiği, ekonomik huzur ve refahın olduğu, çocuklarımızın yarınlara geleceğe umutla baktığı bir yıl olması temennisinde bulunarak başlayan İYİ Parti Sinop İl Başkanı Yılmaz Şanlan; “2015 yılında parti içi demokrasi süreci ile başlayan mücadelemiz sonrasında sayın Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin önderliğinde bir siyasi organizasyona dönüştü. Türk siyasetindeki tıkanmışlığın önünü açmak adına, tıkanmış siyaset mekanizmasının önünü açmak adına vatan, millet, bayrak kaygısı taşıyan, devletine milletine sadakat ile bağlı olan insanlar bir araya gelerek İYİ Partinin kadrolarını oluşturarak bugünlere getirdiklerini aktaran Yılmaz Şanlan; “Bugünde 3 buçuk yıldır onurla şerefle yürüttüğüm Sinop İl Başkanlığı görevimle ilgili bir açıklama yapmak üzere sizleri davet ettim. İYİ Partinin kuruluşunda ve öncesinde sayın Genel Başkanımızla birlikte yol yürümüş arkadaşınız kardeşiniz olarak bugüne kadar sayın Genel Başkanımız siyaseten fikren bizi hep onure etti. Bundan sonraki süreçte de hem milletimiz adına hem de teşkilatlarımız adına inşallah milletimize mahcup olacak bir durumla karşılaşmayacağız” dedi.

TEŞKİLATIMIZLA BİRLİKTE SAHADA NE GEREKİRSA YAPTIK
İYİ Partinin kuruluşunda göreve Sinop Merkez İlçe Başkanı olarak başladığını söyleyen Şanlan sözlerini şöyle sürdürdü; “Sonraki süreçte bir ara verdik, yaklaşık 3 buçuk yıldır da İYİ Parti Sinop İl Başkanlığı görevini yürütüyorum. Bir muhalefet il başkanının ne yapması gerekiyorsa yerel, genel siyaset adına, hem sosyal meseleler hem de Sinop’a katkı sağlamak adına öneri, eleştiri ve çözüm noktasında elimizden geleni hem yerel basının aracılığı ile hem ulusal basın aracılığı hem de meclise taşıdığımız araştırma önergeleri ile ilimizin ve ilçelerimizin kronik hale gelmiş sorunları, aciliyet ve önem arz eden problemlerinin biran evvel çözülmesi adına hemşehrilerimizn içerisinde daha rahat yaşayabilmesi adına teşkilatlarımızla birlikte sahada ne yapılması gerekiyorsa bugüne kadar insanımıza dokunarak yaptık.

SİNOP’A, SİNOPLUYA VE TEŞKİLATLARA HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİM

İl Başkanlığı sürecinde teşkilatlarımıza hep şunu söyledik ‘Yaşadığımız ilin, ilçenin en uzak köyünün en uzak mahallesindeki en uzak eve kadar dokunacağız ’. Siyaset insana dokunarak insan ile yapılan bir mücadele. O yüzden İYİ Parti teşkilatlarının çalmadık kapı, dokunulmadık omuz, sıkılmadık el, sorulmadık hatır bırakmaması adına bir çalışma yöntemi belirledik. Tüm arkadaşlarımızda bu manada çok gayretli bir çalışma yürütüyorlar. Bizlerde aynı mücadeleyi yürütüyoruz. İnşallah 22 Ocak tarihinde yapılacak il kongremizde göreve gelecek arkadaşlarımızla aynı kararlılık ve aynı mücadele ile birlik beraberliğimizi muhafaza ederek, yaşadığımız şehirdeki sorunların çözümüne katkı sağlayarak olabilecek problemleri önceden öngörüp toplumun kutuplaşmasına müsaade etmeyecek şekilde bir siyaset yürüterek inşallah 2023 seçimlerinde İYİ Parti iktidarını Türk milleti ile buluşturacağız. Amacımız devletimize milletimize siyaseten hizmet ekmektir. Yaşadığımız şehre siyaseten hizmet etmektir. Bu vesile ile İYİ Parti Sinop İl Başkanlığı görevimi 22 Ocak tarihinde kongrede aday olmayarak bırakacağım. Ondan sonraki süreçte de partimin emrinde aynı şekilde bir nefer olarak sayın Genel Başkanımız nasıl takdir eder, uygun görürse orda olarak görevimizi yürütmeye, Sinop’a, Sinopluya ve teşkilatlara hizmet etmeye devam edeceğim.

1204

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.