YÜKSEKOKUL HAYIRLI OLSUN!

Durağan Meslek Yüksekokulu’nun tabelası asıldı.
Yüksek Öğretim Kurumu tarafından (YÖK) onaylanarak Sinop Üniversitesine bağlı olarak Durağan’a Yüksekokul açılması için karar almıştı.
Alınan karar doğrultusunda okulun tabelası tahsis edilen binanın önüne asıldı.Yüksekokulda Eczane Hizmetleri Programı, İlk ve Acil Yardım Programı,Tarımsal İşletmecilik Programı ve Organik Tarım Program yer alacak.Belediye BaşkanıAhmet Kılıçaslan“Bizler bu ilçeye yüksekokul açacağız” diye söz vermiştik.Söz verdiğimiz projeleri hayata geçiriyoruz.Allah’ın izni, vekilimizin desteği ile birer birer projelerimiz gerçekleşiyor.Durağan’a açılacak olan Yüksekokul için daha önce girişimler olmuştu fakat, bu gerçekleşememişti. Allaha hamd olsun ki, gerek bizlerin gayreti, gerek Sinop Üniversitemizin bize vermiş olduğu destekle, hocalarımızın hazırlamış olduğu raporlarla Yüksekokulumuz açılıyor.
Belediye BaşkanıAhmet Kılııçaslan“Altyapı ihalesinde yer teslimi yapıldı.Yüklenici firma inşaat çalışmasına başlayacak. Çöp ve Su projeleri devam ediyor. Gençlik Merkezi inşaatı başladı.Yeni adliye binası yatırım programına alındı vb. bir çok çalışmamız var.Çalışmalarımız zamanı geldiğinde birer birer hayata geçecek inşallah.Bu koltuklar gelip geçici,bizim tek derdimiz halkımızın gönlünden gelen bir ‘Allah Razı olsun’ sözüdür.Okulumuzun açılmasına katkı sunan başta hükümetimize, YÖK üyelerine, Ak Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Sinop Milletvekili Dr. Nazım MAVİŞ’e, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN ve hocalarına teşekkür ediyoruz. Bu işin olgunlaşması tabi ki çok sıkıntılı oldu. Her taraftan katkı ve destek gördük. Destek ve katkılarını sunan ismini sayamadığımız herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”açıklamalarında bulundu.

12086

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.