YÜREKLERİN TOPLU ATMASINDA BASININ BÜYÜK ÖNEMİ VAR!

YÜREKLERİN TOPLU ATMASINDA BASININ BÜYÜK ÖNEMİ VAR!
Gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Eker’le şahsi dostlukları ve meslek birlikteliği olan Hamburg Türk Basın Birliği Başkanı Erdal Altuntaş ve Vitrinhaber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Serhat Özşahin  gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Eker’le okul arkadaşlığı da bulunan Altuntaş  basın camiasının bir arada olmasının önemine vurgu yaptı. Basın dayanışmasının her geçen gün daha da büyük önem kazandığını vurgulayan Altuntaş, “15 Temmuz darbe girişimi özgür basının ne kadar önemli bir görev üstlendiğini bir kez daha göstermiştir. Toplumun aydınlanması, birlikte hareket etmesi, aynı ruhu yakalaması ve yüreklerin toplu atmasında iletişimin ve de özgür basının büyük önemi vardır. Basına düşman olmak bir şey kazandırmaz. Önemli olan basını taraf değil, özgür, düşüncelerini,  fikirlerini rahatlıkla söyleyebilen, eleştirebilen bir ortamın oluşmasını sağlamaktır” dedi.
Yerel gazetecilik önem kazanıyor!!
Vitrinhaber Gazetesi  Yazı İşleri Müdürü Serhat Özşahin’de  yerel basının öneminin her geçen gün daha da arttığına dikkat çekerek; “Sorumluluk isteyen haberlerin altına imza atmak  ve o sorumluluğu vicdanlarda hissetmek büyük bir önem kazanıyor. Toplumun artık ulusal kadar yerel basına gösterdiği ilginin nedeni, sanal alemin duyarsız ve bilgi kirliliği içeren haberleri sonrasında daha önemli bir haber kaynağına dönüşmesidir. Yerinden ve zamanında elde edilen haberler ancak sorumluluk üstlenen ve yaptığı haberin hesabını veren gazetecilerin siteleri gazeteleri daha çok izlenir, aranılır ve de güvenilir kaynak olmuştur. Bu nedenle gazetecilerin birbirleri ile olan dayanışması gazetelerin ve haberin yaşatılması adına büyük önem kazanmaktadır” dedi.
Gazetemiz imtiyaz sahibi Mustafa Eker’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Basın camiası olarak bir ve beraber olmak bizi daha güçlü kılıyor” dedi. Ziyaret sonrası ailelerinde katıldığı piknik her şeye değdi.

1206

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.